Akademia Rozwoju Mowy przygotuje program terapii logopedycznej dostosowany do Twoich potrzeb

Kiedy dołączysz do nas, nasz terapeuta wysłucha Twojej mowy, oceni Twoje potrzeby i stworzy spersonalizowany program, który pomoże Ci osiągnąć terapeutyczne cele w najbardziej efektywny i przyjemny sposób!

Celem diagnozy jest ustalenie rodzaju zaburzenia mowy, oraz wyznaczenie kolejność działań terapeutycznych. Podczas diagnozy przeprowadzamy wywiad z dzieckiem i rodzicem. Obserwujemy zachowanie dziecka, badamy stan i sprawność aparatu artykulacyjnego, funkcji połykowej i oddechowej. Przeprowadzamy wstępne badanie słuchu fizycznego i fonematycznego, pamięć słuchową, prozodię i emisję głosu, wstępne badanie lateralizacji.

Terapia logopedyczna ma na celu usuwanie zaburzeń mowy, wad wymowy, przywracanie mowy w przypadku jej utraty, stymulowanie rozwoju mowy i podnoszenie sprawności językowej. Obejmuje wywołanie prawidłowego wzorca artykulacyjnego danej głoski, utrwalenie tego wzorca w ciągu mownym poprzez wprowadzenie go do mowy spontanicznej w ćwiczeniach. Nauczanie poszczególnych dźwięków odbywa się według określonej kolejności działań.

Kineziotaping logopedyczny to aplikacja plastra na twarz, która ma wspomóc terapię logopedyczną poprzez mechaniczne działanie na poszczególnych obszarach mięśniowych. Plastrowanie polega na przyklejeniu specjalnie do tego przeznaczonego hipoalergicznego plastra na skórę w miejscu, gdzie chcemy wykonać pewien naciąg, by rozluźnić lub wzmocnić poszczególne mięśnie. Kineziotaping możemy stosować u pacjentów w każdym wieku.

Elektrostymulacja polega na przepływie prądu (o bardzo niskim natężeniu) przez mięśnie mimiczne, podniebienia miękkiego lub języka w celu usprawnienia ich funkcji. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomagamy kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami kompleksu ustno-twarzowego. Zabiegi elektrostymulacji są metodą wspomagającą w stałej terapii logopedycznej lub neurologopedycznej pacjentów.

Trening funkcji poznawczych. Funkcje poznawcze to procesy, dzięki którym człowiek przetwarza i modyfikuje informacje ze środowiska. Do funkcji poznawczych należy między innymi uwaga, pamięć czy zdolność do zarządzania i planowania różnych czynności. Dzięki nim jesteśmy w stanie koncentrować się na czymś przez dłuższy czas, zapamiętać daną informację, zaplanować np. wyjście do kina.

Dykcja i emisja głosu to praca nad tym wszystkim co dzieje się w obszarze od przepony do krtani plus rezonans klatki piersiowej i czaszki, koncentruje się również na obszarze jamy gardłowej i nosowej, języka, warg i miękkiego podniebienia. Emisja głosu pełni znaczącą rolę w życiu zawodowym mówców, wokalistów, aktorów, nauczycieli i wszystkich osób, które na co dzień ,,pracują głosem".

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
secretcats.pl - tworzenie stron internetowych